Bizi Takip Edin
Sektörel Röportajlar

BURSA TEXTILE SHOW 2024

Sektörel Röportajlar

“Dünya Çapında Marka Bir Fuar”

Kahire Ticaret Odası Hazır Giyim ve Ev Tekstili Komite Başkanı Mohammed Elsalam, Bursa Textile Show’a birçok kez katıldığını belirterek, “Bursa tekstilde dünya kalitesinde markalara sahip. Bursa Textile Show dünya kalitesinde bir organizasyon. Burada bulunmaktan dolayı memnunum.” ifadelerini kullandı.

 

“Fuar Her Geçen Sene Güçleniyor”

Sektör temsilcileri de tekstilde modayı belirleyen organizasyonun her geçen yıl kalitesini daha da yükselttiğini belirttiler. Bursa Textile Show katılımcısı Murat Salkım, fuarların firmanın dünyaya açılmasında bir fırsat olduğunu dile getirerek, “Fuarın en başından bu yana katılımcısıyız. Her geçen sene fuar kalitesini yükseltiyor.” dedi. Fuar katılımcısı Cemil Tunca, oldukça yoğun geçen fuarda özellikle Avrupa ülkeleri ve Rusya’dan alıcılarla verimli iş görüşmeleri yaptıklarının altını çizdi.

 

“Bursa Dünya Modasını Belirliyor”

Fuar katılımcısı Sait Yılmaz her sene Bursa Textile Show Fuarı’nda stantlı katılım sağladıklarını ifade ederek, önümüzdeki dönemde de fuarda yer almayı istediklerini belirtti. Yılmaz, “Üretici firmaların olması sebebiyle bu fuar sektör için oldukça faydalı. Trend alanları, seminerler, hollerin büyüklüğü ve fuarın 3 gün olması çok iyi. Bursa Textile Show, gerçek trendi ve dünya modasını sürdüren büyük markaların tüm alıcılarının geldiği bir organizasyon. Bu bakımdan Bursa dünya trendlerini belirlemede önemli rol oynuyor.” diye konuştu. Fuar katılımcısı Gökhan Erüst ise bir Bursa firması olarak Bursa Textile Show’da olmanın firma için avantajlı olduğunu belirtti.

 

“Bursa Textile Show Sayesinde Birçok Firma İlk Defa İhracat Yaptı”

Fuar katılımcısı Engin Sarıkaya, Bursa tekstil sanayisinin dünyaya açılması için fuarın önemli bir misyon üstlendiğini belirterek, “Bursa Textile Show sayesinde şimdiye kadar birçok firma ilk ihracatını yaptı. Çok sayıda firma dış ticaret operasyonlarını bu fuarla güçlendirdi.” dedi. Fuar katılımcısı İslam Ali, fuarın şirketin yıllık ihracat hedeflerine ciddi katkı sağladığını belirterek, birçok yeni müşteriyi Bursa Textile Show sayesinde kazandıklarının altını çizdi. Sektör temsilcisi Ayla Şenocaklılar 3. kez katıldığı fuardan oldukça memnun olduğunu ve hedef Pazar olarak belirledikleri ülkelerden birçok müşteri ile görüşmeler yaptıklarını belirtti.