Bizi Takip Edin
İlkbahar/Yaz 24

BURSA TEXTILE SHOW 2024

İlkbahar/Yaz 24

Türkiye’de tekstil sektörünün en önemli buluşmalarından olan Bursa Textile Show fuarı sona erdi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası iştiraki KFA Fuarcılık’ın Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) işbirliğiyle düzenlediği fuarı 70’e yakın ülkeden bini aşkın yabancı alıcının da aralarında yer aldığı 8 bin kişi ziyaret etti.

Tekstil sektöründe Türkiye’nin lider şehirlerinden olan Bursa, sektörün dış ticaret hacmine güç katacak önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Türk tekstil üreticilerini dünyanın dört bir yanından alıcılarla buluşturan Bursa Textile Show 9. kez ziyaretçilerini ağırladı. Bu yıl ilk defa Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda 200’e yakın firma 2024 ilkbahar-yaz giysilik kumaş koleksiyonlarını sektör profesyonellerinin beğenisine sundu.

Sektörün Kalbi Bursa’da Attı

BTSO ve UTİB ortaklığında koordine edilen alım heyetleri ve KFA Fuarcılık’ın çalışmaları kapsamında Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere 70 ülkeden gelen 1.000’in üzerinde nitelikli yabancı alıcı da firmalarla iş görüşmeleri gerçekleştirdi. 4 holde, toplam 10 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuarda ayrıca trend alanlarıyla birlikte yapılan seminerlerle katılımcılar sektördeki son yenilikleri keşfetme imkanı buldu. Sektörün kalbinin attığı fuarı 3 gün boyunca yerli ve yabancı toplam 8 bin iş profesyoneli ziyaret etti.