Bizi Takip Edin
Sonbahar/Kış 19-20 

BURSA TEXTILE SHOW 2024

Sonbahar/Kış 19-20 

“Bursa Textile Show” Fuarı Kapılarını Açtı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde tekstil sektöründe ihracata güç katacak ‘Bursa Textile Show’ Fuarı ilk kez kapılarını açtı. 3 gün sürecek fuara, UR-GE ve Ticari Safari projeleri kapsamında yaklaşık 50 ülkeden 350’e yakın iş insanı katılıyor.

 BTSO, Türkiye’nin tekstil başkenti Bursa’da, sektöre hareket kazandıracak ihracat atağına devam ediyor. UTİB’in de destekleriyle düzenlenen fuar, 16 Kasım’a kadar Merinos AKKM’de ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuarın açılış töreninde konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Tekstil UR-GE Projesi kapsamında şimdiye kadar 4 ayrı alım heyeti programı düzenlediklerini dile getirdi. Fuara başta AB ülkeleri olmak üzere Rusya, Belarus ve Ukrayna’nın yanı sıra Kolombiya, Hindistan, Peru, Meksika, Brezilya, Güney Afrika, Brezilya ve Kanada gibi uzak ülkelerden de yabancı iş insanları katılıyor.  Bursalı firmaların 50 ülkeden 350’ye yakın yabancı alıcıyla 5 binin üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirdiği fuar, önemli işbirliklerinin oluşmasına zemin hazırladı.

BTSO tarafından düzenlenen ve Bursa’da sektörün lider oyuncularını bir araya getiren Bursa Textile Show ilk yılında katılımcılar ve yabancı ziyaretçilerden tam not aldı. 80’in üzerinde firmanın stant açarak 2019-20 sonbahar/kış kumaş koleksiyonlarını sergilediği fuarda, trend ve modayı belirleyen Bursa’nın yüksek kaliteli ürünleri ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.